Kişiye özel mobilya tasarımı

'Haberler' forumunda antalyakobi tarafından 24 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu

 1. antalyakobi

  antalyakobi Kobi İş Danışmanlığı Site Yetkilisi

  Günümüzde her evin metrekaresi ve odaların büyüklüğü değişiklik arz etmekte. Bu nedenle mobilya seçiminde standart mobilyalar çoğu zaman ihtiyaca karşılık verememekte.

  Fabrikasyon ürünlerde renk seçimi ise büyük bir problem. Çünkü birkaç renk üzerinde çalışan fabrikalar tüketicinin isteğine göre yeni renkler sunamıyor. Sektörde bu açığı fark eden Atalar Mobilya yurt içi ve yurt dışından önemli talepler almaya başladı.

  Konuyla ilgili konuşan Atalar Mobilya Genel Müdürü İsmail Uğurlucan “Ürün grubumuza ait tasarım çalışmalarını gerçekleştirirken, dünyada trend olan akımlardan ilham alarak kendi çizgimize uygun mobilya tasarımları ortaya çıkarıyor ve özgünlükten asla taviz vermiyoruz. Uluslararası ölçekte kalite ve hizmet sunan yerli bir marka olmak bizim için gurur kaynağı.” ifadelerini kullandı.

  164047.jpg

  Kişiye özel mobilya tasarımı

  Kişiye özel mobilya tasarımı hakkında merak edilenleri anlatan Atalar Mobilya yetkilisi Ahmet Çil ise "Kişiye özel tasarım dendiği zaman kişinin zevkine göre ve isteklerine göre cevap vermek zorundasınız. Günümüzde fabrikasyon olarak adlandırılan büyük mobilya marketleri özel ölçü çalışamadığı gibi ayrıca renk de değiştiremiyor. Fakat toplumda farklı olma isteği ve arzusu var. Bu da müşterilerin marketler yerine bizim gibi daha butik ve özel tasarımların bulunduğu markaları tercih etmelerini sağlıyor. Tercihlerinin birinci nedeni kalite, ikinci nedeni özel ölçü, üçüncü nedeni ise kişiye özel tasarımlar ile müşteriye hitap etmesi" şeklinde konuştu.

  Atalar Mobilya yetkilisi Ahmet Çil “Mobilyanın kendine has bir modası var. Her sene Paris ve Milano gibi merkezlerde oluşan renk ve modeller bütün dünyada aranan mobilyalar oluyor. Ancak ülkemizde fiyatları dibe çeken markalar mobilyayı hızlı tüketim malzemesi haline getiriyor. Kalite düşünce mobilyanın ömrüde bir kaç yıla iniyor. Atalar mobilya olarak ise bizim hedefimiz müşterimize, her şeyden önce bir yaşam biçimi sunmak. Yaşam alanları özel olarak dizayn ederek konforu kaliteyle buluşturmak. Modayı yakından takip etmek, kaliteli malzeme kullanmak, en fonksiyonel ürünleri üretmek hedefiyle çıktığımız yolda bugün Katar, Dubai, Azerbaycan ve Kuzey Afrika ülkeleri dahil aranan ve trendleri belirleyebilecek tecrübeye ulaştık” diye konuştu.


   
  Son düzenleme: 30 Nisan 2017

Bu Sayfayı Paylaş